Skip links

Sakarya Üniversitesi Yapay Zeka Yaz Okulu Açılıyor

Son yıllarda önemi bir hayli artan Yapay Zeka Teknolojisi, Üniversite neslinin üzerinde oldukça fazlaca çalışma yaptığı, olumlu olumsuz yönleri bulunan, birçok kullanım alanında uygulanan yeni nesil icadıdır. Sakarya Üniversitesi Yapay Zeka konusunda geç kalmadan gerekli adımları atmaya başladı.

Yapay Zeka

Yapay zeka insan eliyle yapılan, makine ve robotlar üzerindeki insan kabiliyetlerinden doğan sayısal bir akıl örneğidir. Yapay zeka, sorun çözme ve öğrenme gibi kavramları geliştiren makineler olarak belirtilir.

Sakarya Üniversitesi de Yapay Zekaya verilen önem yapılan çalışmalar ile öne çıkıyor. Sakarya Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve Kocaeli Üniversitesi işbirliğinde düzenlenen Yapay Zeka Yaz Okulu, üniversite öğrencilerini ve öğretim üyelerine yöneliktir ve yapay zekanın yeteneklerine yönelik bilgiler sunmayı amaçlıyor.

Toplamda 3 gün sürecek yaz okulunda kendi branşında uzman olan öğretim görevlileri ve endüstriyel uygulamacılar öğrencilere verecekleri eğitim ve seminerler ile onları Yapay Zeka kapsamında doyurmak, bilgilendirmek istiyor.

Eğer sizin de Yapay Zeka’ya ilginiz varsa detaylı bilgi için www.yazsum.sakarya.edu.tr adresinden tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.