Skip links

SAÜ Devlet Konservatuvarı’na 2 Büyük Ödül

9-16 Haziran 2018 tarihleri arasında düzenlenen Macaristan’ın Başkenti Budapeşte’de ki ’23. Duna Uluslararası Geleneksel Dans Festivali’ kapsamında yarışmaya katıldı ve ülkemize 2 büyük ödül ile geri döndü.

Oldukça başarılı ve seçici bir platformda alınan ödüller Sakarya Üniversitelilerini sevindirdi. Özellikle Saü’lü öğrenciler tarafından hazırlanan görsel şölen ile ülkemizi temsil eden Konservatuvar öğrencileri aldıkları ödüller ile de gurur kaynağı oldular.

Alınan ödüllerden ilki Türk Halk Oyunları bölümünün temsil ettiği Nevi Dans Sahne ve Sanatları Topluluğu yapılan yarışmada “Golden Chain Bridge” ödülüne layık görüldü.

Öte yandan dünyanın her yerinden katılan birçok ülkeyi temsil eden Peru, Bulgaristan, Makedonya, Slovakya, İtalya, Polonya, Yunanistan, Çekya gibi ülkelerin dans grupları arasından sıyrılarak galip gelen Nevi Dans Sahne Sanatları Topluluğuna ayrıca bir ödül ise Canlı Müzik Performansı için verildi.

Sakarya Üniversitesi Türk Müziği Bölümünün öğretim görevlilerinin destek verdiği orkestraya “En iyi Müzik Grubu” ödülü de verildi.

Kültürel alanda başarılarını bir kez daha kanıtlayan Sakarya Üniversitesi yeni Konservatuvarlı öğrencilere de ışık oldu.