Skip links

SAÜ’de Dönüşüm Sergisi

Sakarya Üniversitesi kültür ve sanat alanındaki faaliyetleri alanında Dönüşüm Sergisinin açılmasıyla birlikte tarih kokan sanatsal bir çerçeve perspektifinin sunulduğu SAÜ’de Dönüşüm Sergisi ziyaretçilerin beğenisine açıldı.

Özellikle sanat sever öğrencilerin uğrak mekanı olan Sanat Tasarımı, Sanat Tarihi, Mimarlık gibi bölüm binaları fakülte içlerinde bulunan sanatsal bakış açılı motifleriyle dikkat çekerken, Dönüşüm sergisinin açılmasıyla tüm oklar bu sergiye dönmeye başladı.

SAÜ’de Dönüşüm Sergisi İçeriği

Mühendislikten Hukuk Fakültesine her öğrencinin ilgisini çekebilecek bu sergiler Sakarya Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sanat Galerisi’nde, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Moda Tasarımı Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Ayşe Gamze Öngen’in “Dönüşüm” adlı kişisel tekstil sergisi açıldı.

Dönüşüm Sergisinde bulunan 21 farklı kumaş tasarımı , kadife tekniği ile dokunmuş tasarımlar, ipek saten üzerine baskı ile oluşturulmuş panolar yer alıyor. Ayrıca baskı tasarımları, el emeği ile boyanarak geometrik desenler çerçevesinde işleniyor.

Meraklıları için 14 Eylül 2018 tarihine kadar faaliyette olan Dönüşüm Sergisi, SAÜ Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Sanat Galerisi’nde halka açıktır.

Resim Kaynak: haber.sakarya.edu.tr