Skip links

Sakarya’da Öğrenciler İçin Dikkat Çeken Kafeler

Sakarya merkezde öğrencilerin en yoğun yaşadığı bölge Serdivan’dır. Hem kampüse yakınlığı hem de en gelişmiş ilçe olması özellikle 1999 büyük depreminden sonra Serdivan’ı  üniversite öğrencileri için bir cazibe merkezi haline getirmiştir. Serdivan’ın hemen her yerinde bolca görebileceğiniz kafelerden en dikkat çekenleri belirledik.

4M Cafe

Alışılmış kafe konseptinin dışında, yurtdışında ve belki İstanbul’da görebileceğiniz “maker cafe” mantığıyla açılmış bir yer. Dizüstü bilgisayarınızla gittiğinizde çalışabileceğiniz, ahşap tezgahında stres atabileceğiniz, sanal gerçekliği (VR) deneyebileceğiniz, ilginç bir yer. Ayrıca isteyenler için kişisel çalışma alanları (co-work) kiralanabiliyor. Buradan saatlik, günlük ya da aylık kiralama yaptığınızda self servis çay kahve sınırsız. Özellikle sınav zamanlarında lise ve üniversite öğrencilerinin çok sık ziyaret ettiği bir yer. Üniversite öğrencileri için ücretsiz proje geliştirme alanları var. Sahipleri sıcak insanlar ve öğrencilere özel ilgi gösteriyorlar. Özellikle fikri, projesi olan gençlere kapıları hep açık.

Yeri                 :Agora AVM kavşağından Vergi Dairesi’ne giden caddede.
Ulaşım           :Kampüsten çarşıya, çarşıdan kampüse giden tüm toplu taşıma araçları ile Agora durağında indiğinizde, mobilyacının yanındaki caddede, 200 mt ileride.
www.4mteknoloji.com

Yemen Kahvesi

Güzel ve makul fiyatlı bir yemek yemek veya lezzetli bir kahve içmek istiyorsanız Yemen Kahvesi aklınıza gelen ilk yer olabilir. Personelin ilgisi ve güler yüzü buraya verdiğimiz puanın ilk nedeni. Bununla beraber Serdivan’ın en merkezi noktası olan Mavi Durak bölgesinde olması, kolay ulaşılmasını sağlıyor. Etrafında pek çok kafe olmakla beraber, kendi müdavimleri olan şık bir yer.

Yeri                 : Mavi Durak BİM Üstü
Ulaşım            : Kampüsten çarşıya, çarşıdan kampüse giden ve Mavi Durak’tan geçen tüm toplu taşıma araçları ile önünde inebilirsiniz.

Mitoloji

Aslında çok özel ve sıradışı bir özelliği olmamasına rağmen ne zaman gitseniz kendinizi iyi hissettiğiniz bir yer olarak düşünebilirsiniz Mitoloji Cafe’yi. Mekanın  enerjisi gençlerin burayı tercih etmesindeki en büyük etken olabilir. Bir de Mavi Durak bölgesindeki ilk kafelerden biri olduğunu ve uzun yıllardır istikrarlı bir çizgi izlediğini söylemek gerek.

Yer                  : Mavi Durak merkez
Ulaşım            : Kampüsten çarşıya, çarşıdan kampüse giden ve Mavi Durak’tan geçen tüm toplu taşıma araçları ile önünde inebilirsiniz.

Saklı Bahçe

Diğerlerinin aksine Serdivan’da değil ama Serdivan’a oldukça yakın olan Çark Caddesi’nde bulunan ve gerçekten “saklı” bir yer olan Saklı Bahçe’de hem uygun fiyata kahvaltı bulabileceğinizi hem de mekanın oldukça keyifli olduğunu söylemeliyiz.

Yer                  : Çark Caddesi
Ulaşım            : Çarşıya gelen tüm toplu taşıma araçlarından Atatürk Lisesi durağında indiğinizde, Çark Caddesi’ne geçip Saklı Bahçe Çıkmazı’na girebilirsiniz.

Tex Coco

Fiyatları düşünüldüğünde bir öğrenci için sık sık gidilecek bir mekan olmayabilir. Ancak başarılı geçmiş bir sınav sonrası kendinizi ödüllendirmek, hoşlandığınız kızı kahve içmeye davet etmek ya da canınız tatlı istediğinde iyi bir tatlı yemek için kızılderili konseptli Tex Coco’ya gidebilirsiniz. Kahvelerin yanında soğuk içecekler de oldukça iyi. Diğerlerin ekorasyon oldukaça hoş ve sıcak.

Yer                  : Altınova Caddesi
Ulaşım            : 26 No’lu belediye otobüsü ile tam önünde inebilirsiniz.