Skip links

S.S.S

Sıkça Sorulan Sorular

Unigarden Sakarya Öğrenci Yurdumuz ile ilgili sıkça sorulan soruları aşağıda cevaplamaya çalıştık. Cevabını merak ettiğiniz, sormak istediğiniz bir sorunuz var ise sormaktan çekinmeyin. İletişim sayfamızdaki formu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçelim.

Sakarya Üniversitesi Ana Kampüsü, Sakarya Üniversitesi Sakarya Meslek Yüksek Okulu (Camili MYO), İlahiyat Fakültesi ve Tıp Fakültesi (Korucuk) olmak üzere 4 kampüs bulunmaktadır.

Yurt üniversiteye 4 dk mesafededir.Sakarya üniversitesi içerisinden  Şehir merkezi ve diğer kampüslere direkt olarak ulaşım vardır.

Kampüse unigarden yurdundan 10 dk aralıklarla servis bulunmaktadır . Sabah saat 06.50 den gece 01.30 arasında düzenli olarak üniversite ring aracı çalışmaktadır .

Ortak kullanım alanlarında buzdolabı, tv, ocak, köşe koltuk takımı, çamaşır makinesi vardır ve bu ortak kullanım eşyalarını sadece oda sahibi 2 öğrenci ortak olarak kullanır.

Unigarden Yurt odalarında her 2 kişiye 1 adet çamaşır makinesi düşer ve bu çamaşır makinelerini günün istediğiniz saati çalıştırabilirsiniz.

Yurtta size ait bir odanız var ve bu odanızda yatak, baza,çift kapılı dolap,çalışma masanız mevcuttur.

Yurtta 7/24 sertifikalı güvenlik personeli ve 24 saat kayıt yapan güvenlik kameraları mevcuttur. Ayrıca blok girişlerinde parmak izi okuyucusu mevcuttur ve bu sistem sayesinde yurt içerisinde kayıtlı öğrenciler dışında giriş çıkışa izin verilmemektedir. Misafir vs . Giriş çıkışı için güvenlik personeli eşliğinde kayıt alınarak giriş çıkış yapılmaktadır.

Sakarya Üniversitesi öğrencilerine günde 2 öğün ( öğle -akşam)  1.75 TL karşılığında yemek hizmeti vermektedir yurdumuz üniversiteye çok yakın olduğundan yemek hizmeti verilmemektedir .

Yurdumuzda kendi yemeğinizi yapabileceğiniz elektrikli ocağınız mevcuttur günün her saati istediğiniz yemeği yapabilirsiniz.

UNİGARDEN projesi içerisinde tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz marketiniz bulunmaktadır ve bu market sabah 07.30  gece 01.00 arası açıktır.

Projemiz içerisinde hizmet veren  FIX CAFE sabah 08.30 gece 02.30 arasında açıktır ve evlere servis hizmeti de bulunmaktadır . Uygun fiyatlarla buradan yemek siparişi verebilirsiniz.

Unigarden yurdunda giriş ve çıkış saatleri parmak izi sistemi ile 7/24 kontrol edilmektedir.Sakarya üniversitesi yanı başındaki yurdumuzda giriş için son servis saat 11.50 de üniversite servisi ile son bulmaktadır.Daha geç saatlerde üniversite içerisinden yurt servisi bulunmamakta yurda giriş için şehir merkezi ( mavi durak) servisi kullanılmalıdır.

Sakarya üniversitesine konum olarak en yakın olan unigarden yurdunda odalar metrekare olarak ortalama 10 metrekaredir odalar tek kişilik olmakla beraber odalarda kişiye özel olarak çalışma masası , 2 kapılı dolap , baza ve yatak bulunmaktadır.

Ortak Kullanım: Buzdolabı, çamaşır makinesi, ocak, tv, davlumbaz, köşe koltuk, modem, tv ünitesi, 4 adet sandalye
Kişisel kullanım: çalışma masası, yatak,baza , gardırop,

Önlenemez ön kayıt yaptırarak oda seçiminizi ekip arkadaşlarımıza iletebilirsiniz

Gerekli gördüğü takdirde idare oda değişimini yapar .idarenin oda değişimi yapması için oda değiştireceğiniz dairedeki odanın müşahitlik durumu önemlidir.

Tesisimiz kız ve erkek öğrenci bloklarından oluşmaktadır. Unigarden da kız yada erkek öğrencilerin bölüm ve öğrenim türlerine göre yerleştirme yapılmaktadır. 1 öğretim öğrencileri daha erken saatlerde uyuduklarından 3 ve 4 katlarda konaklamakta , 2 öğretim öğrencileri 1 ve 2 katlarda konaklamaktadır

Unigarden yurt binaları yangın riskine karşı yangın sensörleri ile donatılmış olup aynı zamanda her katta 3 adet yangın söndürme tüpü bulundurmaktadırlar.

Önlenemez olarak sitemizden kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde bizle paylaşarak tercih ettiğiniz oda tipini seçtikten sonra müşteri temsilcimiz sizi arayarak detaylı Bilgi verecektir. Sonrasında seçmiş olduğunuz oda tipini netleştiren ön sözleşme formunu doldurarak yapabilirsiniz

Yurt ödemelerini havale eft yada elden yapabilirsiniz

Ön ödeme yada depozitolu ücreti alınmamaktadır

UNİGARDEN YURT evlerinde öğrencilerimizin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ankstre ocak bulunmaktadır , böylelikle her gün hangi yemek çıkıcak düşüncesi ortadan kalkacak kendi istedikleri kahvaltı ve akşam yemeklerini yapabilecekler. UNİGARDEN içerisin de bulunan fix cafe de ister kendileri gidip yemek yiyebilirler isterlerse dairelerine sipariş verebilirler AYRICA SAKARYA ÜNİVERTESİ yemekhanesine 4 dakikalık bir mesafe de olan unigarden yurt öğrencilerimizin yemekhane de yemek yiyip tekrar yurda gelmelerini kolaylık sağlıyor.

UNİGARDEN YURT etabında çeşitli aktivitelerle özellikle SAKARYA UNİVERSİTESİNİ yeni kazanan öğrencilerimizi sosyalleştirmek ve birbirleriyle etkileşimlerini sağlanmaktadır

UNİGARDEN YURT etkinliklerimiz ; UNİGARDENFEST diye adlandırdığımız açık hava konserleri , barbekü partileri , SAKARYA ili içerisinde ki doğa gezileri ve kamp etkinlikleri , kültürel ve tarihi geziler ve eğlence ve parti organizasyonları ile UNİGARDEN YURT öğrencilerimiz için sadece konaklama değil sosyalleşmelerini de amaçlar.

UNİGARDEN YURT öğrecilerimizin Sadece SAKARYA ÜNİVERSİTESİ öğrenci arkadaşları misafir olarak gelebilirler kız yurdumuza sadece kız arkadaşları erkek yurdumuza sadece erkek arkadaşları girebilir ve konaklayabilir. AİLE fertlerin de kız yurdumuza sadece bayan aile fertleri erkek yurdumuza da sadece bay aile fertleri ziyareçi olarak gelebilirler

Daire tiplerimiz 1 ortak alan ve 1 yatak odası (2 kişilik ) ile 1+1 ve 1 ortak alan 2 yatak odası (odalar tek kişilik ) ile 2+1 dir.

UNİGARDEN YURT ÖDEMELERİNİ hem bankadan havale/eft yoluyla ve ya muhasebe departmanımıza eleden ödeme yapabilirsiniz.

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ akademik takvimine göre Ders başlangıç tarihlerinden on gün önce giriş yapma olanağınız mevcuttur .

Site yönetimine uğrayarak gerekli evrakları doldurduktan ve imzaladıktan sonra oda anahtarınızı teslim alabilirsiniz.

Yurdumuz kişisel kullanım eşyaları temini yapmamaktadır.yastık,yorgan,nevresim gibi kişisel kullanım eşyaları size aittir.Ayrıca ortak kullanım için mutfak malzemeleri ,ütü masası ,elektrik süpürgesi gibi eşyaları da getirmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Yıl sonu yurttan çıkış işlemleri içi yurt yönetimine gelebilir ve daire geri teslimi için istekte bulunabilirsiniz .Daire teslimi için teknik personelimiz odanıza gelerek teslim işlemini gerçekleştirecektir.Karşılıklı mutabık kalınarak hazırlanan tutanak iki taraflı imzalandıktan sonra daire teslim işlemi gerçekleştirilmiş olur ve evrak geri teslimi yapılır.

Unigarden'ı Tanıyın

Aradığınızı Bulamadınız Mı?

Hemen iletişim formundan bize yazın, cevabınızı hızlı bir şekilde gönderelim.

Duyurular