Skip links

Öğrenci Bursu Veren Özel Kurumlar

Artık kredi/burs kavramlarını ve bunlara ilişkin tüm ayrıntıları öğrendiğimize göre sıra geldi Özel Kurum Burslarına.. Öğrenim sırasında gelir sahibi olmanın bir başka yolu olan Özel kurum bursları Sakarya’da  birçok işveren, fabrika vb şirketler tarafından verilebildiği gibi Türkiye geneli üniversitemizi kapsayan kurumlar tarafından da verilir. Üniversite öğrencileri için burs veren oldukça fazla kurum vardır. Bunlardan faydalanabilmek için öncelikle her birinin başvuru tarihini bilmek ve şartlara uygunluğunu ölçmek gerekir. Sakarya Üniversitesi öğrencilerini kapsayan kurumları inceleyeceğiz. İşte burs veren kurumlar:

1-İş Dünyası Vakfı

Bu kurumun bursundan yararlanmak için, lisans, lisansüstü, doktora düzeyide olmanız yeterli. detaylı bilgi için http://www.isdunyasivakfi.org.tr ziyaret edebilirsiniz.

2-Nef Vakfı

Tüm devlet üniversitelerini kapsayan bu burs, karşılıksız olup, öncelik şehit gazi yakınlarına ve engellilere veriliyor. daha detaylı bilgi için http:// www.nefvakfi.org/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

3-Vehbi Koç Vakfı

başarılı olup maddi durumu olmayan öğrencilere verilen burstur. Başarı notlarının 100 üzerinden en az 60, 4 üzerinden ise en az 2.5 olması gerekir. Daha detaylı bilgi için http://www.vkv.org.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

4-Tekfen Bursu

Maddi imkansızlığı bulunun 500 öğrenci seçilerek verilen burstur.

525 tl olan burs başarı ve ortalamata göre verilir. Bu başvuru için gerekli olan yegane şey ise, kişinin ailesinin yıllık brüt gelirinin 63.880 tl ve altında olduğunun belgelenmesidir. Daha detaylı bilgi ve başvurular için http://www.tekfenburs.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

5- Sütaş Eğitim Bursu

Sütaş kurumu da başarılı ve maddi olanakları kısıtlı öğrenciler için karşılıksız her ay 400 tl veriyor. Burs için başarı durumu 100 üzerinden 65, 4 üzerinden ise 2.5 olmalıdır. Detaylı bilgi için http://www.sutas.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

6-Türk Eğitim Vakfı

TEV ise lisans öğrencileri için 510, yüksek lisans öğrencileri için

850, doktora öğrencileri için ise 1.150 tl burs veriyor. Bunların yanı sıra doğal afet, acı olay vb gibi yaşanan olaylarda zarar gören ailelerin çocuklarına da öğrenim bursları veriliyor. Detaylı bilgi için http://www.tev.org.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İşte öğrencilere tanınan imkan ve kolaylıkları inceledik. Sakarya Üniversitesinde öğrenci olmak, harçlığınızı kredi/burs veya kurum bursu şeklinde alarak öğrenim hayatınıza devam etmek mümkün. Yeter ki istenen başarı düzeyinin altına inilmesin. Okumak için bahane yok, maddi imkanlarınız yetersiz olsa bile başta devlet olmak üzere birçok özel kurum yanınızda. Sakarya Üniversitesi olarak biz de yanınızdayız, yeter ki okumak, öğrenmek olsun!